10 הרשתות החברתיות הפופולאריות באינטרנט

12.06.2008

מיתוג אישי ברשתות חברתיותהמיתוג האישי ברשת נולד יחד עם העידן החדש של האינטרנט, הידוע יותר בכינוי ה- WEB2.0. עידן זה מאופיין ברשתות חברתיות ואתרי שיתוף פופולאריים, ששינו את הדרך ואת הכלים לביטוי עצמי ולהעברת מסרים. לכן, לא מפתיע שאתרי ווב 2 צצים כיום כפטריות אחר הגשם, במרץ ובהתלהבות שמזכירים את ה"הייפ" של האינטרנט לפני התנפצות הבועה. רק שכיום, מומחים מעריכים כי הבועה הנוכחית לא תתפוצץ והיא רק תגדל ותגדל.

מדד אלקסה הוא אולי המדד המקובל ביותר לבדיקת "רייטינג" של אתרים. בעבר אמינותו הוטלה בספק, היות והוא הסתמך על נתונים שסופקו לו רק מגולשים שהורידו את סרגל הכלים שלו (משהו כמו אחוז או שניים מאוכלוסיית הגולשים…).
כיום, המצב שונה והמדד השתכלל ומתחשב בפרמטרים סטטיסטיים נוספים כדי למדוד רייטינג של אתרים. אז מה הם עשרת אתרי ה- WEB2.0 הפופולאריים ביותר לשנת 2007 על פי אלקסה?

1. יוטיוב – אתר שיתוף ה-וידאו ששינה את האינטרנט ואולי את העולם. עברו רק ארבע שנים מאז עלה לאוויר, וכיום הוא מכיל לא פחות מ 84 מלייון קליפים וגם הפך לרשת חברתית.

2. מייספייס – הרשת החברתית הוותיקה מכולם שומרת עדיין על הפופולאריות עם למעלה מ- 100 מיליון מתמשים רשומים.
3. פייסבוק – 80 מיליון משתמשים רשומים מוכיחים שאי אפשר בלי מיתוג אינטרנטי אישי. האם בעוד חמש שנים כרטיס בפייסבוק יהיה הכרחי כמו כרטיס תעודת זהות?

4. אורקוט – הרשת החברתית של גוגל עדיין רחוקה מלתקוע יתד בעולם (ובטח בישראל), אך כבר עכשיו טוענים מומחים כי היא תהווה מתחרה ראוי ויריב עיקש לפייסבוק.

5. Hi5 – רשת חברתית ותיקה יחסית (2003), אך עדיין די אלמונית בישראל. Hi5 פופולארית במיוחד בקרב צעירים בארה"ב ובמרכז אמריקה ונחשבת לאחד מ- 25 אתרי האינטרנט הנצפים בעולם עם למעלה מ- 80 מיליון משתמשים רשומים.
6. Flickr – האלבום הגדול בעולם כולל למעלה מ- 500 מיליון תמונות של כ- 50 מיליון משתמשים רשומים. במהלך שנותיו הפך פליקר לא רק למאגר שיתוף תמונות, אלא גם לרשת חברתית במלוא מובן המילה.

7. Friendster – עוד אחת מהרשתות החברתיות שעדיין לא תפסו אחיזה בישראל. בעולם (במיוחד באסיה) פרינדסטר ידועה כרשת המקשרת בין חברים מדרגות שונות על בסיס גיאוגרפי, תחביבים ונושאי שיחה משותפים.

8. SkyRock – רשת חברתית שמקורה בצרפת ולאחרונה פתחה את שעריה לכל העולם. פופולארית במיוחד באירופה בקרב חובבי מוסיקה. הרשת מופנית בעיקר לצעירים ומזכירה בעיצובה את ,קפה דה מרקר" שלנו".

9. Bebo – גם רשת זו מאופיינת באוריינטציה מוסיקלית בכך שהיא קרקע מעולה לאומנים צעירים להציג את יצירותיהם בוידאו או אודיו. ככל שהשרת התפתחה, רבים משתמשים בה גם לטובת יצירת קשרים עסקיים ומיתוג אישי.

10. Digg – אתר שיתוף המידע (אגרגטור) הגדול והותיק מכולם. בכל יום נשלחים אליו למעלה מ- 100 אלף קישורים המכילים ידיעות, סיפורים, קטעי וידאו ועוד. אחד מהם הוא זה שלפניכם, המתאר כמה כיף לעבוד במשרדי החברה המפעילה את האתר.


Digg Dubb: Groove Is In The Heart from Trammell on Vimeo.

קטגוריות:

תגיות:

One thought on “10 הרשתות החברתיות הפופולאריות באינטרנט

 1. תימצתת יפה את הרשתות הכי מוכרות ל-10 נבחרות. הייתי מוסיף לרשימה גם את ארבעת הרשתות הבאות (פחות מוכרות אך בעלות כמות גדולה מאד של משתמשים):

  Flixster (רשת חברתית בנושא סרטים) – 63 מליון משתמשים
  LinkedIn (רשת חברתית עסקית) – 22 מליון משתמשים
  Netlog (רשת חברתית כללית) – 36 מליון משתמשים
  Windows Live Spaces (רשת של MSN) – כ 120 מליון משתמשים(!)

  נב- תתחדש על העיצוב החדש 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *