בלוגרים מפורסמים: דבורית שרגל

16.04.2008

מאת: מאור קפלנסקי, 14.4.2008

הבלוגוספירה הישראלית היא עדיין צעירה, אבל היום, לקראת סוף העשור, מבינים גם כאן כי בלוג לא נועד רק לשמש כיומן אישי ומקום לפרסם סיפורים, רגשות ולמשוך תשומת לב, אלא גם (אולי בעיקר) להביא לפיתוח אישי, מקצועי וכלכלי. בישראל אומנם אין עדיין בלוגרים שמרוויחים כסף ישירות מהבלוג כמו שקורה בארה"ב, אולם יש לא מעט שהשתמשו בו למיתוג אישי וכמנוף לקידום קריירה.

מסתבר שעולם הבלוגים הוא לא רק נחלתן של בני טיפש עשרה, אינטרנט פריקים ואינטרנט גיקים, אלא גם המאמן האישי, הסוחר בבורסה, מדריכת היוגה והתזונאית נוטלים בו חלק – ככלי לקידום אישי ומקצועי.

בכל שבוע אנתח פה בקצרה דמות בולטת בבלוגוספירה הישראלית. בין אם היא אחת כזאת שתקעה בה יתד וכבר הפכה למפורסמת, או כזאת שהיא רק בגדר "כוכב נולד" וונמצאת בדרך לפרסום ולהכרה. הרשימה כוללת בלוגרים שמיתגו את עצמם דרך בלוג מעניין ויציב שמעורר תהודה, מושך קוראים, עושה רעש וסוחט תגובות. עבור כל דמות אסקור את המיתוג האישי החיובי, השלילי והעתידי – הטוב, הרע והלא נודע.

הערה: אין פה ניסיון להעביר ביקורת על בלוגר זה או אחר, אלא רק דרך מעניינת ותמציתית לסקר את פעילותו והמיתוג האישי הנלווה ממנו. אז לא לקחת אישית!

בלוגר מספר 1: דבורית שרגל

דבורית שרגל

דבורית שרגל בגוגל

דבורית שרגל בפייסבוק

דבורית שרגל בדה מרקר קפה: וולווט אנדרגראונד

דבורית שרגל ב"רשימות": לחיות את חייה

דבורית שרגל בתפוז: הכל חומרים

שרגל דבורית

 

 

 

 

הטוב: מחלוצות הבלוגוספירה הישראלית. שיגעה את עולם התקשורת עם בלוג מרתק בשם VELVET UNDERGROUND, שהפך לנושא חם בשיחות הברזיות של הבראנז'ה, ומאז כפי שהיא מתארת, "החיים שלי השתנו". לאחר שחשפה את זהותה הבדויה, מונתה דבורית שרגל לעורכת הפורטל תפוז והיום היא מרצה על בלוגים ומסבירה איך הם יכולים לשדרג קריירה. דבורית שרגל

 

 

 

 

הרע: לאחר שויתרה על זהותה המחתרתית, דבורית שרגל גם נכנעה לכוחות המסחריים ולא הצליחה למנוע את הורדתו של הבלוג "עומדים בשער", בעקבות דרישת פורטל הספורט ONE. אחרי זה נטשה את "תפוז" ועברה לפלטפורמה המסחרית של אורנג'.  בלוגרית מחתרתית היא כבר לא תהיה.

 דבורית שרגל

 

 

 

 

הלא נודע:אשת קריירה עם ילדים?

  בשבוע הבא: גדי שמשון

 

תגיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *